Jak wysuszyc dziecku wlosy

Jak wysuszyć dziecku włosy ? Albo zrobić cokolwiek innego co jest konieczne , a dziecko absolutnie nie ma ochoty danej czynności wykonać.
Chociaż osobiście pewnie bym nieraz odpuscila , zwłaszcza teraz latem gdy na zewnątrz temperatura tak wysoka. Jednak praca moja polega na wysuszeniu włosków dzieciom i każde dziecko musi wyjść z basenu z suchą głowa.
Pan K. – pracuje ze mną i ma dokładnie te same obowiazki, pani C. – tez.
Nie każde dziecko chce suszyć włosy. Jednak nie możemy pozwolić by dziecko ich nie wysuszylo. Pan K. na ogol uwielbia dzieci i dobrze się odnajduje w tej pracy. Jednak uważa ze dziecku nie można pozwolić wejść na głowę i gdy któryś maluch wyjątkowo broni się przed suszarką K. ustawia dziecko do pożądku krzykiem. Skuteczne zawsze. Nieraz tylko maluch się poplacze.
Pani C. podchodzi do dzieci zdecydowanie lagodniej. Nigdy nie krzyczy na dzieci. Tłumaczy tylko ze wysuszenie jest konieczne a gdy to nie zadziała odsyła dziecko do mnie lub pana K.
A ja ? Przeksztalcam wszystko w zabawę. Uuuu samolocik , a zobacz jak szumi bzzzz jak w prawdziwym samolocie , teraz będziesz pilotem jeeee wiatr we włosach. Wyglupiam się i dzieci zadowolone. Niestety mój sposób jest najwolniejszy i podobno uczę dzieciaki ze to one rządzą, a przecież tak być nie powinno. Nawet szef nie docenił moich starań i pozostali pracownicy na basenie dostali podwyżkę , a ja nie. Ale dzieci mnie lubią i gdy widzą mnie z suszarką w rękach nie czują strachu. Przecież to właśnie chyba jest ważniejsze ?

W każdej sytuacji nie tylko w pracy staram się zmieniać konieczne czynności w zabawę. Zajmuje to trochę więcej czasu , ale gdy nie ma przymusu dzieci staja się chętne do współpracy .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *