Dzien ojca

Dziś mamy dzień ojca tak wiec wpis o ojcach. Chociaż rola taty zawsze jest ważna nie tylko od święta.
Kiedy urodziła się K. zostałam szczesliwą smaotną mamą. Nie było latwo, ale nie było tez trudno. Wiedziałam ze im mała będzie starsza tym gorzej może być. Przy niemowlaku radzilam sobie dobrze , jednak K. szybko zaczęła szukać męskiego towarzystwa. Największe upodobanie znalazła w moim bracie i był on ulubionym wujkiem. Gdy wynajmowalam pokój znajomym K. chętnie bawiła się w towarzystwie wujka Arka. Widziałam ze bardzo ja ciekawią te wszystkie męskie rzeczy jak chociaż by golenie zarostu. Widok zafascyniwanej Karmeli był cudowny i sprawiał mi radość. Jednak czułam się trochę winna ze ojca w domu brak. Patrzyłam trochę po Internecie jak to jest żyć bez ojca. I co wtedy musi robić matka. Bo przecież musi być wtedy i ojcem i matka.
Nieobecność fizyczna i psychiczna ojca powoduje ogromne spustoszenie w życiu dziecka. Dzieci pozbawione kontaktu z ojcem doświadczają głębokiego poczucia osamotnienia z powodu konieczności wzrastania bez wzorca męskiego. Są zdane na samotną wędrówkę w poszukiwaniu własnej tożsamości.

Badania potwierdzają, że matka choćby wzorowo wypełniała obowiązki wychowawcze, nie jest w stanie zrekompensować braku ojca. Naukowcy są zgodni co do tego, że rozwój dzieci, których ojcowie byli fizycznie nieobecni bądź wychowawczo niewydolni, zostaje zaburzony we wszystkich etapach i sferach: intelektualnej, społecznej, emocjonalnej, moralnej, religijnej. Dotyczy to zarówno synów, jak i córek.
Wiedziałam ze brak ojca nie będzie dobry dla Karmeli, ale tez wiedziałam ze nie będę szukać ojca na sile. Szczerze to nawet nie liczyłam to ze kogoś takiego znajdę. Wiedziałam ze mogę znaleźć partnera dla siebie , ale nawet wtedy nie mogę wymagać by pokochał on również moje dziecko.
Gdy poznałam Wiktora , widziałam ze jest wyjątkowym mężczyzną. Jednak nie wiazalam z nim prawdziwych nadziei dopóki karmela go nie zaakceptowała. W prawdzie chciałam te nadzieje wiązać ale wiedziałam ze będąc w pozycji matki musze przede wszystkim patrzeć na reakcje dziecka. Sama wychowywalam się w rodzinie bez ojca a z ojczymem i pamiętam jak strasznie byłam zła gdy w szkole mamą podała tez numer do ojczyma jako numer kontaktowy. To było dla mnie okropne i wiem ze nigdy nie chce by moje dziecko to czuło. Tak wiec tez nigdy nie mówiłam Karmeli ze Wiktor to tata. Pewnego dnia sama go tak nazwała. To była dla mnie zgoda. Bardzo mi się podobała ich relacja która rosła z każdym dniem. Byłam szczęśliwa ze polubili się i pokochali bo gdyby tak nie było zapewne musiałabym inaczej życie poprowadzić.
Dobry tata jest opiekunczy, odpowiedzialny , czuły … Bawi się z dziećmi , potrafi się nimi zająć. I Wiktor taki jest. Jest idealnym ojcem.
Wszystkim ojcom na świecie życze dziś wszystkiego dobrego i wiele radości.

I mojemu tacie tez składam życzenia 20170616_195349

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *