Motyl rozdzial 9

„Wszystko jest za darmo. Bez ograniczeń. To sekret. Jedyną rzeczą która podlega ograniczeniom jesteś ty. Postepujesz jak ci każą. Siedzisz na swoim miejscu dopóki nie powiedzą ci „wstań ” . Może taki sposób ci odpowiada. To jest łatwe. Wszystko podane na tacy. Nie musisz o niczym myśleć. Nie musisz nawet nic czuć. Kontrolowany umysł , rozumiesz ? Musisz chodzić do szkoły , zdawać egzaminy , iść na studia , znaleźć pracę , ożenić się , nie zmarnować szansy. Tak , zabierają się za ciebie zaraz po narodzinach. Nie pozostawili przypadkowi nawet jednej sekundy twojego życia. Powietrze jest za darmo. Wiedziałeś o tym ? To lepiej dla ciebie. Jedzenie jest za darmo. Tego nie wiedziałeś. Wystarczy znaleźć sklep Darmowe Artykuły Spożywcze. Może nazywać się Tesco lub biedronka , jeśli będzie to mały sklep może mieć nazwę u Halinki. Nie ważne jak się nazywa. Żywności jest w nim pełno , na półkach , w pudełkach ,w puszkach , na podłodze. Wchodzisz do środka , rozgladasz się , wybierasz na co masz ochotę. Wkładasz te rzecz pod płaszcz , zanosisz do domu i zjadasz. Pewnie myślałeś , że najpierw musisz iść do szkoły , zdobyć wykształcenie , nauczyć się jakiegoś zawodu , wykonywać ten zawód , odbierać wynagrodzenie , zabierać te pieniądze do sklepu i wręczyć komuś te pieniądze zanim zabierzesz jedzenie do domu. Za duzo tak myśli , nie warto ich słuchać.
Czasem znajdzie się ktoś , kto będzie uważał że darmowa żywność należy do niego, wiec musisz się upewnić ze jesteś niewidzialny. To tez jest łatwe , ponieważ możesz być wszystkim czym chcesz. To wielki sekret , ale możesz być dokładnie tym czym chcesz , tylko w to uwierz.
Może zdarzyć się ze złapie Cię jeden z tych , którzy myślą ze ta żywność należy do nich. Nie ma sensu się z nimi sprzeczac. Z nimi już nic nie można zrobić. Lepiej uciec. Ale raz na jakiś czas możesz zostać zatrzymany np dla tego że danego dnia w twojej aurze będą jakieś dziury. Jeśli masz pieniądze ukarzą cie grzywną. Jeśli nie masz , każą ci odpracować ileś godzin na rzecz gminy. To jest w pożądku. Coś takiego nie zdarza się często. Praca dla miasta to może czterdziesci , może sto godzin. Jaką masz alternatywę ? Chodzić do pracy codziennie przez resztę swojego życia ? To dopiero jest wyrok. Lepiej jest pozostać wolnym. Pamiętasz jak byłeś mały , a oni wciąż powtarzali ” niegrzeczna dziewczynka , niegrzeczny chlopiec „, bo coś stukles , albo powiedziałeś nie tak ? Mówili ci jesteś zły. A to przecież nie tak. Tobie tylko zdarzyło się zrobić złą rzecz , to nie ty jesteś zły. Jesteś piękny , jesteś cudowny i wszystko co robisz jest cudowne , bo ty to robisz. Posłuchaj możesz być wszystkim , czym zechcesz być. Możesz zrobić coś źle i wiedzieć że to jest złe, albo możesz zrobić coś dobrze i wiedzieć że to jest dobre, ale to coś nie może ci niczego zrobić. Ty , to cały czas ty. Tak długo jak pozostaniesz sobą we własnym wnętrzu , jesteś wspaniały , bo to jesteś ty. Nauczyciele , rodzice , politycy stale powtarzają : jeśli kradniesz jesteś zlodziejem, jeśli sypiasz z kim popadnie jesteś dziwką , jeśli bierzesz jesteś ćpunem. Chcą dostać się do środka twojej głowy i zawładnąć Tobą za pomocą strachu. To twoja kara za bycie sobą. Nie bierz udziału w ich grze , pozostań sobą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *