Przekąski przed obiadem ? Jestem na tak

Wiadomo że każdy chce by dziecko jadło zdrowo no i żeby zjadło cały obiad. Jednak i tak mało dzieci jest tego zdania i przekonanie dzieci do tego jest w większości przypadków zwyczajnie nie możliwe. Nie znam ani jednego dziecka które by bez marudzenia zawsze zjadło obiad.

O metodzie blw usłyszałam kilka miesięcy po zaczęciu rozszerzania diety mojej K. Dla tych co jeszcze nie znają powiem tylko że jest to metoda w której dziecko karmi się samo 😉
Spodobała mi się idea i postanowiłam wprowadzić ją w życie. Jedzenie i tak nie zostawało zjedzone ale przynajmniej smaki zostały poznane. Nie wiedziałam co ile podawać jedzenie więc pozwoliłam by owoce były dostępne cały czas. Pokrojone na kawałki leżały sobie na talerzu i każdy w domu mogł podjadać kiedy chciał. Miska z owocami stała tak by i moja córka sięgała kiedy zechce. Początkowo nie wiele z owoców trafiało do brzucha K. , za to reszta domowników nagle zaczęła jeśc owoce nawet mój jeszcze nie mąż.
Miska stoi tak do dziś i każdego dnia są w niej owoce pokrojone na kawałki obrane ze skórki. gotowe do spożycia gdy tylko ktoś ma ochotę. I zupełnie nie przeszkasza mi gdy K. przed obiadem zje gruszkę.

 

 

12321389_1525441924417370_3538530287704484550_n

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *